Celebrity News

Ceca Bojković otkrila koliko je platu primala: Da li je moguće da je tolika cifra u pitanju?

Ceca Bojković otkrila koliko je platu primala: Da li je moguće da je tolika cifra u pitanju?

Antonio Ahel/A.H.Ata images

Proslavljena glumica Svetlana Ceca Bojković na javnoj sceni traje duže od pet decenija, glumački opus je bogat, a nagrade brojne. Ceca ima 77 godina i često se kaže da glumci nikada zapravo ne odlaze u penziju i da, čak i kada se zvanično penzionišu, nastavljaju da glume do kraja života. 

 - Zavisi od ličnosti do ličnosti. Mislim da bismo mi glumci morali biti pošteni pred sobom, odnosno svesni kada nam ponestaje svežina i energija za kreaciju. U tom slučaju se treba povući. Ali to, kažem, zavisi od osobe do osobe - rekla je jednom prilikom proslavljena glumica koja je pokrenula incijativu rešavanja položaja penzionisanih glumaca.

Pročitajte:Salonac Cece Bojković vredi kao vila na Dedinju

- Šta da vam kažem o toj temi ako se zna da je recimo Steva Žigon umro s penzijom od 17.000 dinara – rekla je Svetlana Bojković u jednom intervjuu. 

- Sigurno je da postoji osećaj da radim ono što hoću, a ne ono što moram. Rano sam se penzionisala jer sam rano i počela da radim, nakon druge godine studija glume.

Osim toga, u poslednjoj deceniji rada prešla sam u slobodne umetnike i već sam imala osećaj slobode, što je meni vrlo važno - rekla je prošle godine glumica za Stil.

Glumica je svojevremeno otvoreno govorila o razlikama u honorarima i kupovnoj moći danas i u periodu početka njene karijere. 

Amir Hamzagic/ATAImages

 

 

- Sećam se da sam od honorara za film 'Pas koji je voleo vozove' mogla da kupim dva automobila ('reno 4'). Kupili smo ipak jedna kola, mesec dana obilazili Evropu i doneli puno garderobe. Sve od jednog honorara. Od svoje prve plate koja je bila 70.000 dinara, dvadeset hiljada sam dala roditeljima, a ostatak sam trošila u Knezu na italijanske cipele.

Kupovna moć je bila velika. Danas od honorara glumac može da ode na jedno dobro putovanje", iskrena je bila za "TV Ekran" dramska umetnica, koja se danas ne kaje što nije više igrala na filmu.

- Ne žalim. Možda bi film mogao da zažali, mada ne verujem. Gluma jeste velika igra, nimalo naivna ni površna, jer i ceo život je igra. Ali, gluma nije moj posao, to je moj život - rekla je tada Ceca

"Ne bih danas imala neke nove savete za mene mladu, zato što sam u svojoj suštini ostala ista. Trudila sam se uvek da sve uradim kako najbolje mogu. Taj trud mi je doneo spokojstvo. Pa i ono što sam svesno propuštala, takođe sam činila radi svog spokojstva i mira. Ostalih propusta nisam svesna, pa o nima i ne mogu da razmišljam", zaključila je za pomenuti medij. 
 

Komentari (0)

Loading