Celebrity News

Duško Tošić slomljen od tuge: Počivaj u miru...

Duško Tošić slomljen od tuge: Počivaj u miru...

Photo by Srdjan Stevanovic Getty Images

Fudbalski svet zavijen je u crno nakon iznenadne smrti bivšeg kapitena Crvene zvezde, Dejana Milovanovića, koji je preminuo u Beogradu u 42. godini života. Vest o njegovom odlasku potresla je kako navijače crveno-belih, tako i sve ljubitelje fudbala u regionu.

Milovanoviću je pozlilo tokom utakmice veterana između Zvezdare i PKB-a. U 7. minutu postigao je gol, ali je ubrzo nakon toga, prilikom izvođenja kornera, izgubio svest i srušio se na teren. Lekari su odmah reagovali, pokušali reanimaciju i prevezli ga u KBC Zvezdara, ali njegovo srce nije izdržalo dvostruki infarkt. Liga veterana, pogođena ovim tragičnim događajem, objavila je da se naredno kolo odlaže u znak žalosti.

Pročitajte: Tragedija: Preminuo bivši kapiten Crvene zvezde

Odlazak Milovanovića ostavlja prazninu među saigračima, prijateljima i svima koji su ga poznavali. Bio je sin legendarnog Đorđa Milovanovića, a fudbalski put započeo je u mlađim kategorijama Crvene zvezde. Gotovo uvek je nosio kapitensku traku, a u seniorskom timu zabeležio je 230 nastupa i postigao 48 golova. Navijači ga pamte po snažnim slobodnim udarcima i legendarnom golu Partizanu u 132. “večitom derbiju”, kada je Zvezda slavila 4:1.

Među mnogima koji su se oprostili od njega nalazi se i Duško Tošić, bivši fudbaler i sada fudbalski menadžer. Vest o smrti dugogodišnjeg prijatelja slomila ga je od tuge.

Instagram / Duško Tošić

 

 - Počivaj u miru, Medo brate - napisao je Duško na Instagramu uz niz emotikona slomljenog srca.

Generacija 1984, čiji je Milovanović bio lider zajedno sa Boškom Jankovićem, Dušanom Bastom i Markom Perovićem, ostala je bez svog kapitena, a fudbal bez jednog od svojih istinskih junaka. Njegova energija, hrabrost i ljubav prema igri zauvek će ostati upisani u sećanja svih koji su ga poznavali.

Komentari (0)

Loading