Žika Jakšić otkrio prvi simptom moždanog udara: Čim sam primetio da nerazgovetno pričam pozvao sam vozača
Ivan Vučićević
Žika Jakšić pre tri meseca doživeo je moždani udar, zbog čega se povukao iz javnog života i potpuno posvetio oporavku.
Pročitajte: Prva žena Žike Jakšića u suzama: Svi detalji odnosa posle dve decenije od razvoda
Tokom tog perioda Jakšić je izbegavao javne događaje i profesionalne obaveze, stavivši zdravlje na prvo mesto. Upravo zato prvo njegovo pojavljivanje ispred studija gde se snima nova sezona „Nikad nije kasno“ privuklo je izuzetnu pažnju.
Vidno smršao, ali nasmejan i vedar, Žika je zračio pozitivnom energijom i pokazao da je težak period iza njega.
Ivan Vučićević
Sada je otvoreno za Grand govorio o trenutku kada je shvatio da ima problem sa zdravljem.
- Primetio sam da nerazgovetno pričam, onda sam se obukao, nije me uhvatila panika. Pozvao sam vozača koji me je odvezao u KBC Bežanijska koja, oni su odmah ustanovili da je u pitanju moždani udar. Onda su me odvezli u bolnicu Sveti Sava koja je specijalizovana za te vrste bolesti. Kada sam već ušao, hiljadu doktora oko mene. Oni su me preuzeli. Uveli su mi terapiju, krenulo je razređivanje krvi, skener glave, hiljadu čuda – rekao je on.
On je otkrio i kako je sebe motivisao u teškim momentima.
- Kada dođu tako neke delikatne situacije u životu, vrlo sam pribran i racionalno sam pristupio tome. Meni su već treći, četvrti dan rekli da nije oštećen mozak posebno. Da imam nešto malo što se vidi u dubini mozga, ali da će to da prođe. Predvideli su da ću da se oporavim, e sad, niko ne zna koliko će taj oporavak da traje. Predviđali su dva, tri meseca do potpunog oporavka. Meni je bilo važno da će rezultat na kraju biti potpuni oporavak. Onda sam ja strpljivo, svaki dan logoped, fizio-terapija, dan za danom. Evo dva meseca kasnije, ispravio sam se – istakao je Žika.
Komentari (0)