Lifestyle

Top vikend destinacije do 6.000 dinara

Uz malo planiranja, vikend beg iz grada može da te košta manje od običnog izlaska u grad. Za manje od 6000 dinara možeš dobiti pravo uživanje.

Top vikend destinacije do 6.000 dinara

Drazen Zigic/Shutterstock

Želiš da pobegneš iz gradske gužve, odmoriš telo i glavu, ali ti budžet ne dozvoljava luksuz? Dobra vest je da vikend beg iz grada ne mora da te košta više od 6.000 dinara – ako znaš kako da ga pametno isplaniraš.

Evo praktičnih koraka i saveta kako da uživaš u mini putovanju, a da novčanik ne trpi previše.

Biraj destinacije blizu tebe (do 150 km)

Manje kilometara znači manji trošak za gorivo ili autobusku kartu. Odličan izbor su:

 

  • Iz Beograda: Avala, Kosmaj, Srebrno jezero, Ovčar-Kablar
  • Iz Novog Sada: Fruška gora, Banja Vrdnik, Bački Petrovac
  • Iz Niša: Sićevačka klisura, Niška banja, ili recimo podnožje Rtanja

Putuj s još nekim – deli troškove

Ako ideš kolima, deljenje goriva sa 2–3 osobe snižava cenu prevoza na ispod 10 evra po osobi. Ako nemaš auto – probaj aplikacije za deljenje vožnje, npr. BlaBlaCar, ili ranije rezerviši bus kartu (povratna zna da bude i ispod 1.000 dinara).

Smeštaj: ne traži luksuz – traži atmosferu
Na platformama kao što su Booking i AirBnb često možeš naći smeštaj za dvoje od 2.000–3.500 din po noći. Traži:

 

  • sobe u seoskom domaćinstvu (često nude i doručak)
  • planinske kolibe
  • apartmane u manjim banjama

Hranu ponesi – lokalno dokupi

Ne moraš da jedeš po restoranima. Ponesi: domaće sendviče za put, ovsene pločice, voće, orašaste plodoveinstant kafu, čaj, termos

Na licu mesta možeš kupiti lokalni sir, pogaču, sezonsko voće – uživaćeš duplo više, a platićeš manje.

Besplatne aktivnosti su najbolji deo

Planinarenje, kupanje u jezeru, šetnja prirodom, vidikovci, poseta manastiru, zalazak sunca… sve to ne košta ništa, a puni baterije kao i odmor koji značajno utiče na tvoj budžet.

Ako želiš da se poptuno resetuješ isključi telefon makar na par sati.

Freepik/freepik

 

 

 

Komentari (1)

Loading
ja šim

10:16 20.07.2025

gde to ima povratna karta za bus, za manje od 1000din i koja to porodica može da priušti vikend, eeejjj...vikend - za samo 200evra! toliko imamo za hranu za deset dana, treba deci kupiti knjige za školu, opremiti ih garderobom i obućom . treba ponešto i popraviti po kući. ko to ima viška 200e za odlazak na 2 dana da mi d*pe vidi puta možda samci i ljudi bez ikakvih obavezs