 
            31/10/2025
41 min
Ispovest Igora Lazića Niggora o stravičnoj sudbini grupe Montinigers
Autor: Redakcija | 20/10/2022
 
                            Intervju Tamare Vučić na bilo koju temu nije tako česta prilika, pa je brzo preneto ono što je izjavila za "Serbian Times" koji čita naša dijaspora u Sjedinjenim Američkim Državama a povodom njenog trenutnog boravka u Vašingtonu. Naime, Prva dama Srbije bila je specijalna gošća na svečanosti povodom otvaranja nove ambasade Republike Srbije u Vašingtonu i tom prilikom je navodno sve zvanice iznenadila svojim tečnim govorom engleskog jezika.
Pored Prve dame, na ovoj svečanosti pojavili su se specijalni američki izaslanik za Balkan Gabrijel Eskobar, poptpredsednica vlade Srbije Maja Gojković i predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić, ali čini se da je prva zvezda zabave ipak bila žena predsednika, koju u poslednje vreme često viđamo u Americi. Intervju Tamare Vučić nastao je odmah nakon događaja, ali najpre je pred zvanicama imala da izjavi od kakvog je značaja otvaranje nove ambasade naše zemlje u SAD.
- Otvaranje nove ambasade Republike Srbije ovde u Vašingtonu je od neprocenjive važnosti za našu zemlju pošto više od decenije nismo imali svoje mesto, a onaj iznajmljeni objekat svakako nije bio dovoljno reprezentativan. Konačno imamo pravu ambasadu kakvu naša zemlja zaslužuje u jednom važnom centru kao što je Vašington i izuzetno mi je zadovoljstvo što sam večeras imala prilike i da se obratim zvanicama. Sa nama su večeras visoke zvanice, čini mi se da i to govori u prilog tome kakva je pozicija Srbije i koliko se ona popravlja globalno i svakako kada su odnosi sa Amerikom u pitanju - izjavila je Tamara Vučić novinaru Antoniju Kovačeviću za Serbian Times, a kasnije je upitana u kojoj meri uživa u ulozi Prve dame kao i koliko joj ta funkcija istovremeno predstavlja teret.
- Da vam kažem… Ja sam po prirodi društvena osoba, ali u isto vreme cenim i svoju privatnost koju ljubomorno čuvam i krijem. Srećom, moj posao je vezan za diplomatiju pa sam navikla i na ovakve situacije. Radim u Ministarstvu spoljnih poslova već 12 godina, karijerni sam diplomata, završila sam i diplomatsku akademiju, tako da se to nekako i poklapa sa poslom Prve dame - otkriva intervju Tamare Vučić koja je takođe dodala da ne odbacuje mogućnost da jednog dana i sama postane ambasadorka naše zemlje, možda baš u Vašingtonu.
 
            31/10/2025
41 min
Ispovest Igora Lazića Niggora o stravičnoj sudbini grupe Montinigers
 
             
             
            Voja Nedeljković: Žene iz javnog sveta ne idu na pijacu, ne kuvaju tri ručka
31/10/2025
6h
Brak Voje Nedeljkovića traje 22 godine
 
            Odluka je doneta! Vujadin Savić započinje novo životno poglavlje
31/10/2025
8h
Vujadin Savić, bivši fudbaler Crvene zvezde, započinje novu životnu i profesionalnu fazu – karijeru fudbalskog trenera. Nakon pažljivo sprovedenog procesa selekcije, Fudbalski savez Srbije uvrstio ga je na listu kandidata za UEFA kurs, čime je Savić zvanično postao deo nove generacije budućih trenera domaćeg fudbala.
Komentari (0)